Wyciski – operacja ortognatyczna (cz. 4/4)

Wyciski – operacja ortognatyczna (cz. 4/4)

Dzisiaj, wyjątkowo – krótko ;)!

Kobieta wycofująca się przez drzwi.

 

Nie tak dawno na blogu mieliśmy przyjemność opublikować obszerny, 3-częściowy artykuł Hani na temat dzielnie odbytej operacji ortognatycznej:

  1. Przygotowania do operacji (1/3)
  2. W szpitalu (2/3)
  3. Efekt leczenia (3/3)

Pojawiły się pytania na temat tego, co było wskazaniem do operacji ortognatycznej. Tak jak Hania odpowiadała w komentarzach pod artykułami i na Instagram, przypadłość ta nazywana jest progenią.

Artykuł spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych czytelników, dlatego Hania przygotowała dla Was jeszcze jedną niespodziankę. Wyciski po operacji nie były pobrane (nie było takiej potrzeby), natomiast poniżej przedstawiamy zdjęcia wycisków sprzed leczenia oraz modelu prognozy – zbliżonej do obecnego stanu zębów Hani. Należy nadmienić, że model prognozy posiada również nalane kształty, które przypominają nieco z wyglądu stały aparat – weźcie to pod uwagę przyglądając się tym zdjęciom, ponieważ przypuszczamy, że mogą pojawić się o to pytania.

Widok wycisków prognozy i sprzed operacji.Od lewej: prognoza i wycisk sprzed operacji – „z góry”.

Widok wycisków prognozy i sprzed operacji od przodu.Od lewej: prognoza i wycisk sprzed operacji – od przodu.

Widok wycisków prognozy i sprzed operacji - lewy profil.Od lewej: prognoza i wycisk sprzed operacji – lewy profil.

Widok wycisków prognozy i sprzed operacji - prawy profil.A tu odwrotnie – od lewej: wycisk sprzed operacji – prawy profil, po prawej stronie: prognoza po operacji. Zwróćcie uwagę na wysuniętą żuchwę widoczną na lewym zdjęciu.

Od czasu publikacji artykułu widzieliśmy wiele komentarzy od osób, które stawiają czoła temu samemu problemowi – progenii. Wszystkim, których czeka taka operacja, życzymy odwagi i zdrowia!

Część 5 – zdejmowanie aparatu Hani.

Jeśli znajomi planują wyprostować swoje zęby, podajcie im nasz adres 😉💕!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiła(e)ś, dołącz do nas na Instagram 🏖 oraz Facebook 👍.

Czekamy również na Twoją historię i opis doświadczeń! Zajrzyj tutaj i dowiedz się więcej!

Michał / 2017-03-23

Ola · 2017-03-25 18:36

Czy jest możliwy kontakt z Hania? Czeka mnie chyba podobna operacja… Nie wiem jaką podjąć decyzję.

michal · 2017-03-25 22:29

Cześć Olu,

Nie podajemy kontaktu do autorów, ponieważ takich zapytań pojawia się bardzo wiele – tym samym, obciążamy dodatkową komunikacją osoby, które poświęciły swój czas, aby spisać swoje wrażenia i podzielić się nimi z innymi Zadrutowanymi. Zachęcamy naszych czytelników, takich jak Ty, do prowadzenia dyskusji publicznie (przykładowo, tu w komentarzach), ponieważ potencjalnie jest wiele osób, które będzie chciało zadać takie same pytania Hani. Hania opisała swoje wrażenia bardzo szczegółowo (4 części artykułu), odpowiedziała też na wiele komentarzy. Dlatego zachęcamy Cię do pozostawienia pytania tutaj. Co więcej, być może nie tylko Hania ale inne osoby z podobnymi doświadczeniami będą w stanie udzielić Ci odpowiednich informacji 🙂

Hanna-autorka wpisu 😊 · 2017-05-29 15:32

Droga Olu, jesli masz jakieś pytania, które niekoniecznie chciałabyś aby ujrzały światło dzienne to zapraszam do korespondencji mailowej
[email protected]

Zareklamuj się na Zadrutowanych!
573 622 odsłon w w 2018 roku Zobacz ofertę »