Recenzja irygatora Aquapick AQ-300

Recenzja irygatora Aquapick AQ-300

Aktualizacja 2018-06-18: Irygator Aquapick AQ-300 dostępny jest już w Super-Pharm :)!

W końcu nastał ten dzień ;)! Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że był to długo wyczekiwany artykuł. Wielokrotnie napotykaliśmy na pytania dotyczące polecanych irygatorów, zarówno w komentarzach na Facebook, jak i wiadomościach przesyłanych bezpośrednio do nas.

Liczymy, że jest to pierwszy z wielu irygatorów, jakie będzie nam dane zrecenzować – planujemy zaprosić do współpracy producentów wiodących marek tego typu produktów, przetestować różne irygatory i podzielić się z Wami swoimi wrażeniami z użytkowania. Wszystko po to, abyście mogli dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru – jeśli rozglądacie się za irygatorem :). Do Świąt już niedaleko – szkoda, że będzie to ostatnia recenzja w tym roku, ale być może części z Was zrecenzowany irygator na tyle przypadnie do gustu, że zdąży jeszcze znaleźć się pod choinką ;)?

Jak zapewne kojarzycie, podjęliśmy niedawno współpracę z producentem polskich past Ortho Salvia Dental dla osób noszących aparaty ortodontyczne (dotychczas pisaliśmy już artykuł o tych Na Dzień oraz Na Noc – link do sklepu). W toku współpracy okazało się, że firma Atos MM jest także wyłącznym importerem irygatorów Aquapick w Polsce :D. Pan Marek ponownie zaproponował nam sporządzenie recenzji, tym razem irygatora Aquapick AQ-300 :). Zastrzegamy jednak, że opinie przedstawione w artykule są wyłącznie nasze. Mamy nadzieję, że styl recenzji, który poznaliście już przy okazji recenzji wspomnianych past czy szczoteczki sonicznej znajdziecie również w tej recenzji. Postaramy się, aby była ona rzetelna i możliwie obiektywna. Zaczynamy!

Na wstępie warto zaznaczyć, że Aquapick AQ-300 jest irygatorem stacjonarnym, ale to większość osób zauważyła już na zdjęciu artykułu ;). Jest to jednak dosyć istotny szczegół, ponieważ pociąga on za sobą szereg cech, które odróżniają go od irygatorów przenośnych.

Zestaw

Irygator Aquapick AQ-300 jest produkowany jest w Korei Południowej (na marginesie, Michał miał przyjemność odwiedzić służbowo Seul – piękne miasto!). W skład zestawu AQ-300 wchodzą:

  1. Irygator Aquapick AQ-300 (główny moduł, zbiornik na wodę, przykrywka)
  2. 4 wymienne końcówki/dysze (oznaczone różnymi kolorami)
  3. 4 uchwyty/zawieszki do suszenia wspomnianych dysz
  4. Polska instrukcja obsługi
  5. Gwarancja.

Zestaw Aquapick AQ-300

Wymiary

Irygator po złożeniu ma wysokość 21 centymetrów. Jeśli ktoś zastanawiałby się nad stosownym jego umiejscowieniem w łazience (o tym nieco więcej później), to podajemy również rozmiar u podstawy: jest to 15 cm długości [przód] oraz 9 cm szerokości [bok] (~11 cm wraz z wystającym z tyłu przewodem zasilającym). Przewód zasilający ma długość 140 cm, natomiast sprężysty przewód dostarczający wodę do rączki z dyszą do 80 cm centymetrów użytecznej długości.

Irygator AQ-300 w 3 częściach.

Estetyka

Jeśli chodzi o naszą subiektywną opinię, to razem z Kasią szybko uznaliśmy, że AQ-300 jest całkiem eleganckim urządzeniem łazienkowym. Ma delikatne kształty, a kolor zbiornika na wodę przypadł nam do gustu :).

Waga

Ponieważ Aquapick AQ-300 jest irygatorem stacjonarnym, w dłoni trzymamy jedynie rączkę, w której umieszczona jest dysza. Jest to element bardzo lekki, na co zwróciła uwagę już przy pierwszym użyciu Kasia. Korzystając z irygatora manipulujemy zatem lekkim elementem, a nie całym przenośnym irygatorem – który jest również dużo większy od rączki irygatora stacjonarnego. Dosyć oczywistym minusem jest to, że nie jest to urządzenie przenośne, ale wynika to z pierwszego zdania tego akapitu ;). Cały irygator waży natomiast 900 gramów.

Rączka irygatora AQ-300

Wygoda

Pomijając małą wagę rączki, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na objętość pojemnika na wodę i związany z tym komfort. W przenośnym modelu referencyjnym uzupełniamy wodę średnio 2 razy na osobę (czasem 3, jeśli jesteśmy akurat bardziej dokładni niż zwykle). Z ciekawości, przelałem taką objętość wody do pojemnika AQ-300. Poziom wody sięgnął początka skali, czyli jakieś 100 ml.

100 ml wody w pojemniku 600 ml irygatora AQ-300

Pojemnik na wodę AQ-300 ma objętość 600 ml wody – choć jest to tuż pod samo wieczko ;). Przy 600 ml wody i maksymalnej mocy irygator podawał stały strumień wody przez 2 minuty i 16 sekund. To naprawdę długo. Tak czy inaczej, łatwo przeliczyć, że nalewając 500 ml wody do pojemnika (versus wspomniane wcześniej 100 ml objętości irygatora przenośnego) dwie dokładne osoby mogą komfortowo, bez pośpiechu skorzystać z irygatora, nawet przy ustawieniu go na największą moc.

Moc

Skoro o mocy mowa – AQ-300 generuje największe na rynku irygatorów ciśnienie 6,9 bara przy 1800 pulsacjach na minutę. Irygator posiada 21 stopni płynnej regulacji mocy, także można wybrać poziom odpowiedni dla swoich potrzeb. Jeśli wcześniej nie używaliście irygatora bądź macie skłonność do wrażliwości dziąseł, prawdopodobnie niższa moc będzie na początku bardziej odpowiednia – z czasem dziąsła powinny się wzmocnić i przestać krwawić, jeśli miało to miejsce wcześniej. Natomiast dobrze ukrwione dziąsła to zdrowe dziąsła, a w ich dobrym ukrwieniu skutecznie pomaga masujący strumień wody z irygatora.

Irygator uruchamia się przyciskiem przy jego podstawie, natomiast przełącznikiem na rączce można uruchomić bądź wstrzymać strumień wody w momencie, kiedy zmieniamy położenie dyszy irygatora w ustach.

Bezpieczeństwo

Jeśli irygator zostanie pozostawiony bezczynnie na 5 minut, wyłączy się on automatycznie. Ma to zapobiec przegrzaniu urządzenia i ewentualnym zagrożeniom bezpieczeństwa z tego płynących. Dodatkowo, powłoka pompki ze stali nierdzewnej zapobiega powstawaniu rdzy oraz gromadzeniu się bakterii, zapewniając mechanizmowi długowieczność (tego typu szczegóły znaleźliśmy bezpośrednio na stronie producenta – nie zaglądaliśmy do środka urządzenia 😉 ).

Umiejscowienie

Ponieważ irygator ten zasilany jest z gniazda elektrycznego, warto zastanowić się nad odpowiednim jego umiejscowieniem. Większość nieco bardziej współczesnych mieszkań całe szczęście posiada gniazdo elektryczne w pobliżu zlewu w łazience (z przeznaczeniem do suszarek, lokówek, niegdyś również golarek, itp). Jeśli jesteś osobą praworęczną, prawdopodobnie będzie Ci najwygodniej umieścić irygator po prawej stronie zlewu.

Niemniej, jeśli półka po lewej stronie nie jest odsunięta zbyt daleko, również się sprawdzi – właśnie tak wygląda sytuacja u Kasi i mimo to nie sprawia nam to większego problemu. Przewód do rączki jest sprężysty (skręcony niczym serpentyna), dlatego długość 60-80 centymetrów wydaje się nam być maksymalnym przedział, w którym praktycznie można korzystać z irygatora. Oczywiście przy mniejszej odległości od irygatora – tym bardziej :).

Pojemnik na wodę można zdjąć z głównego modułu irygatora w celu uzupełnienia wody w zlewie. Czasami zdarza się, że kapie z zaworu w spodzie pojemnika – aby temu zapobiec wystarczy delikatnie przycisnąć palcem wskazującym zawór od góry przed napełnieniem pojemnika :). Jeśli ktoś preferuje napełniać pojemnik strumieniem bieżącej wody bez zdejmowania go z głównej jednostki – warto pamiętać o uprzednim wyłączeniu irygatora z sieci elektrycznej.

W zestawie z irygatorem znajdują się cztery kolorowe uchwyty do przechowywania końcówek/dysz. Każdy z nich jest w kształcie dużej kropli wody i posiada z tyłu przyssawkę, dlatego możemy je umieścić w dowolnym wygodnym dla nas miejscu w łazience, którego powierzchnia jest wystarczająco płaska. Przykładowo – na kafelku :).

Zawieszki na dysze irygatora na ścianie.

O ile uchwyty te spełniają swoją funkcję, to jeśli ktoś preferuje minimalizm i ma wyśrubowane poczucie estetyki, a jednocześnie być może używa również szczoteczki sonicznej, elektrycznej lub jednopęczkowej z wymiennymi końcówkami – można również rozważyć zaopatrzenie się w uchwyt Oviden, do którego dysze AQ-300 również pasują :). (Nie jest on częścią zestawu.)

Dysze irygatora AQ-300 na Oviden.

Eksploatacja

Producent zaleca wymianę końcówek co 6 miesięcy. Warto również zwrócić uwagę na niską cenę końcówek (<5 zł za sztukę) sprzedawanych w zestawie po 4 w porównaniu do końcówek innych marek irygatorów.

Cztery dysze irygatora AQ-300.

Kapitalną sprawą natomiast jest dostępność części zamiennych do Aquapick AQ-300, takich jak rączka z wężykiem czy zbiornik na wodę. Można zatem być spokojnym, że przypadkowe upuszczenie zbiornika na wodę niefortunnie zakończone jego pęknięciem bądź zużycie wężyka rączki po jego długiej eksploatacji nie spowoduje, że irygator trzeba będzie odesłać do odpłatnego serwisu bądź wyrzucić. Ukłon w stronę Aquapick za decyzję udostępnienia części do sprzedaży konsumenckiej!

Podsumowanie

Dobrego irygatora nie trzeba długo szukać :). Mamy nadzieję, że przynajmniej część przytoczonych argumentów jest dobrym powodem do rozważenia zakupu Aquapick AQ-300 pod choinkę ;). W naszej opinii ciśnienie 6,9 barów, naprawdę pojemny zbiornik na wodę oraz niskie koszty eksploatacji są warte uwagi każdej osoby, która rozważa kupno lub wymianę irygatora, jak również docenia komfort procesu irygacji (lekkość i czas pracy).

Na proste pytanie, które niejednokrotnie już się pojawiało – “Czy polecacie zakup irygatora?” – odpowiadamy zdecydowanie “Tak!”, albowiem niezależnie od tego czy jest to irygator z górnej, czy z dolnej półki, jako pacjenci ortodontyczni wymagamy wyjątkowo dokładnej higieny jamy ustnej. A w tym irygator zdecydowanie może pomóc.

Jeśli macie już Aquapick AQ-300, chętnie poznamy Wasze opinie :). Chcielibyśmy, aby komentarze pod tym artykułem nie stały się jednak miejscem porównań irygatorów różnych marek i modeli irygatorów, dlatego mamy do Was prośbę. Jeśli macie irygator – cieszymy się z tego razem z Wami (mamy nadzieję, że używacie go często!). Jeśli zamierzacie dopiero go kupić – wybornie, mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy w procesie decyzyjnym :). Jeśli jednak chcecie zachwalać pod recenzją tego irygatora inny model, którego używacie – wstrzymajcie się z komentarzem, ponieważ nie pojawi się on pod artykułem. Liczymy, że w swoim czasie zrecenzujemy i Twój irygator :). Tym razem natomiast zapraszamy do konstruktywnej dyskusji i dzielenia się swoimi wskazówkami bądź opiniami o Aquapick AQ-300.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, irygator Aquapick AQ-300 znajdziecie na stronie SuperPasty.

Wiadomość z ostatniej chwili, czyli wczoraj godziny 18:15:
Jeśli pokusicie się o złożenie zamówienia telefonicznie (numery telefonu są w niebieskiej ramce na podanej wyżej stronie SuperPasty), otrzymacie 5% zniżki na hasło „Zadrutowani” 🎉!

Dziękujemy, że zechcieliście przeczytać całą recenzję :)! Zawsze staramy się zwrócić uwagę na kwestie, na które sami – jako konsumenci – zwrócilibyśmy kupując przedmiot w sklepie. Liczymy, że dodaje to użyteczności naszej recenzji. Pamiętajcie, że kupując na podlinkowanych stronach bądź u naszych reklamodawców wspieracie nasze działania. Bez Was nie bylibyśmy tu i teraz i nie pracowalibyśmy ciągle na niewidocznym zapleczu nad realizacją pomysłów, które mamy nadzieję – będą dla Was użyteczne :).

Jeśli znajomi planują wyprostować swoje zęby, podajcie im nasz adres 😉💕!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiła(e)ś, dołącz do nas na Instagram 🌅 oraz Facebook 👍.

Michał / 2017-12-11

Kasia M. · 2017-12-11 22:33

Szczerze powiem, ze po Waszej recenzji pomyslalam, ze cena tego irygatora to minimum 600 zl :D niezle sie zdzwilam jak weszlam na strone i okazalo sie ze jego koszt jest prawie polowe nizszy. Fajnie, musze to mocno przemyslec:)

Piotr · 2018-04-09 01:29

Po zajeżdżeniu 3 irygatorów Waterpik WP-100 przesiadłem się na Aquapick AQ-300. Wydaje się, że jest bardziej wytrzymały. Używam AQ-300 ponad 6 miesięcy. Pompka w WP-100 jest plastikowa i po dłuższej eksploatacji traci szczelność.

Jago · 2018-06-08 11:50

o miałam irygator jeszcze przed aparatem i zachlapana byłam cała ja i pół łazienki, nie polubiliśmy się o.O

Zareklamuj się na Zadrutowanych!
573 622 odsłon w w 2018 roku Zobacz ofertę »