Jakie pasty do zębów z aparatem ortodontycznym? cz. 2

Jakie pasty do zębów z aparatem ortodontycznym? cz. 2

O pastach do zębów na Zadrutowanych było już jakiś czas temu, dlatego wracamy do tematu i przedstawiamy Wam recenzję kolejnych dwóch past z serii Ortho Salvia Dental. O ile poprzednia recenzja, do lektury której również zachęcamy, dotyczyła past dla zadrutowanych Ortho Salvia Dental Na Dzień oraz Na Noc, dzisiaj będzie o kolejnych dwóch pastach z tej serii.

Artykuł powstał przy współpracy z polską firmą Atos MM, która specjalizuje się nie tylko importem przeróżnych past z całego świata, ale również ich produkcją! Przedstawiamy Wam zatem kolejne dwie pasty polskiej produkcji, skierowane specjalnie do pacjentów ortodontycznych – tym razem również osoby, które posiadają już retencję.

Powtórzę mantrę, która przyświeca w szczególności naszym recenzjom: “nie piszemy o czymś, czego nie znamy”. To również wyjaśnia dlaczego piszemy o tych pastach dopiero teraz ;). Pewnie spora część z Was już wie, że jakiś czas temu zdjąłem już aparat, założono mi retencję i w końcu mogłem przetestować pastę Retainer ;).

Pasty Ortho Salvia

Domyślam się, że część z osób, która jest z nami od niedawna, jednak nie pokusiła się o przeczytanie poprzedniej recenzji, dlatego postaram się naprawdę treściwie opisać tu jaki cel ma seria past Ortho Salvia Dental. Osoby, które czytały już poprzednią recenzję zapraszam do przeskoczenia do kolejnego nagłówka :).

Skład każdej z czterech past z serii Ortho Salvia Dental został zaprojektowany tak, aby odpowiadać potrzebom pacjentom ortodontycznym. Wszystkie te pasty wyprodukowane są na bazie krzemionki, a nie kredy (o tym również dalej w artykule). Zawierają one specjalnie standaryzowaną glicerynę, która ułatwia przesuwanie się zamków po łukach. Każda z nich, z tytułu nieco innego składu, ma swoje odpowiednie zastosowanie. W przeciwieństwie do pasty Ortho Salvia Dental Na Noc, pasta Na Dzień nie zawiera fluoru, co jest dobrą wiadomością osób uczulonych na fluor. Pasta Na Noc zawiera z kolei dodatkowo kompozycję ziół, które mają działanie przeciwbólowe.

Wszystkie te pasty mają podobną, przyjemną, lekko budyniową konsystencję, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo moczyć szczoteczki, a jednocześnie nie występuje efekt nieprzyjemnej “suchości” na początku mycia zębów samą pastą. Na marginesie, jeśli interesuje Was czy należy moczyć szczoteczkę przed myciem zębów, opublikowaliśmy o tym artykuł, którego poczytność przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania ;).

Pasty te zawierają również ksylitol – naturalny słodzik z kory brzozy północnej (poświęciliśmy mu osobny, cały artykuł), który likwiduje przykry zapach z ust i ma udowodnione działanie przeciwpróchnicze.

O wszystkich przytoczonych tu cechach, w szczególności past Ortho Salvia Dental Na Dzień oraz Na Noc, więcej informacji znajdziecie w poprzedniej recenzji, a teraz skupimy się już na tych cechach, które wyróżniają dwie recenzowane dzisiaj pasty!

Ortho Salvia Dental Retainer

Pasta Retainer dedykowana jest pacjentom, którzy zdjęli już aparat ortodontyczny i posiadają stałą, ruchomą bądź obie te formy retencji. Niestety nie mogę sobie pozwolić na laboratoryjne przebadanie mojego szkliwa po okresie stosowania pasty Retainer, ale moje zęby czują się świetnie kilka miesięcy po zdjęciu aparatu. Jeśli ufać informacjom od producenta (a Pana Marka mieliśmy z Kasią przyjemność poznać osobiście! 🙂 ), pasta ta dzięki odpowiednio dobranym składnikom sprzyja remineralizacji szkliwa. Nie muszę chyba mówić, że jest to istotny element “powrotu do codzienności” po zdjęciu aparatu – potwierdzi to każda higienistka.

Pasta zawiera nie tylko odpowiednio dobraną ilość triclosanu, ale również chlorheksydyny – posiada zatem dwa składniki o działaniu antybakteryjnym, oprócz wspomnianego już ksylitolu o działaniu przeciwpróchniczym. Obecność tych substancji wpływa pozytywnie nie tylko na higienę jamy ustnej, ale również zapobiega ewentualnemu nieprzyjemnemu zapachowi z ust, spowodowanemu ewentualnymi pozostałymi nieczystościami w okolicy retencji stałej. Niezależnie od tego liczymy, że wszyscy czytający to zadrutowani doskonale dbają o higienę swojej jamy ustnej :)! Pamiętajcie, że żadna pasta nie zastąpi nici, irygatora czy dokładnego szczotkowania, ponieważ wszelkie niewymyte ‘resztki’ to po prostu zło ;).

Ortho Salvia Dental Retainer ma przyjemny, lekki smak mięty i stosownie pasujący do niego lekko zielony kolor. Podobnie jak w przypadku past Na Dzień oraz Na Noc, zadaniem tej specjalistycznej pasty nie jest jednak pozostawianie wrażenia “mroźnego oddechu”, który i tak w przypadku większości past przechodzi raczej szybko. Dlatego jeśli nie jesteś pacjentem ortodontycznym, mocnych wrażeń można szukać wśród innych past.

Dodam, że dzięki temu, iż pasty te produkowane są na bazie krzemionki – zauważalnie łatwiej było wymyć ją pod strumieniem wody również z samej retencji ruchowej (czyli przezroczystej szyny, którą posiadam), niż kiedy użyłem do jej oczyszczenia pasty innego producenta. Trywialny eksperyment, który tylko potwierdza pozytywną opinię na temat past na bazie krzemionki i łatwości jej wypłukiwania z przestrzeni międzyzębowych.

Ortho Salvia Dental Retainer

Ortho Salvia Dental Exclusive (Travel)

Z materiałów producenta dowiedzieliśmy się, że pojawiały się pytania, czy z tytułu istnienia past Na Dzień oraz Na Noc warto zabierać je obie w podróż. Otóż nie – odpowiedzią na komfort konsumentów jest pasta Ortho Salvia Dental Exclusive. Nie tylko łączy ona w sobie zalety party Na Dzień i Na Noc (dlatego idealnie nadaje się do zabrania w podróż), ale posiada również najbogatszy skład (w tym ekstrakt z 6 ziół) ze wszystkich 4 past z serii Ortho Salvia skierowanej do Zadrutowanych. Tłumaczy to również nieco wyższą jej cenę w porównaniu do pozostałych z serii. Pasta ta posiada również przyjemny, lekko cytrynowy smak.

Ortho Salvia Dental Exclusive (Travel)

Podsumowanie

Na przestrzeni kilku miesięcy mieliśmy możliwość przetestowania każdą z czterech past z serii Ortho Salvia. Odpowiada mi ich smak, a ich konsystencja jeszcze bardziej :). Rzadko sięgałem w tym czasie do innych past – raczej tylko dla urozmaicenia pory mycia zębów ;). Osobiście odpowiadają mi te pasty i chętnie będę używał ich w przyszłości. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji ich wypróbować, możecie zajrzeć zarówno na stronę superpasty.pl ( Retainer , Exclusive ), a nawet do pobliskiego Carefoura, aby zaoszczędzić na wysyłce. Niestety z tego co sygnalizowali nam Czytelnicy nie wszystkie sklepy z tej sieci posiadają zrecenzowane tu pasty. Są one jednak na tyle dobre, że znajdziecie je w aptekach oraz każdym porządnym sklepie internetowym z artykułami do higieny jamy ustnej :).

Posiadamy kilka par past Retainer+Travel z zamiarem przekazania ich naszym Czytelnikom, ale z powodu chwilowego przepracowania mojego i Kasi będziemy musieli nieznacznie odsunąc to w czasie. Aby nie ominąć podobnych okazji w przyszłości, zaglądajcie do nas regularnie :)! Możecie obserwować nas również na Instagram 🏖 oraz Facebook 👍. A jeśli znajomi planują wyprostować swoje zęby, podaj im nasz adres 💕!

Michał / 2018-06-04

Kasia M. · 2018-06-04 15:51

Zostawię po sobie ślad, żebyście wiedzieli, że nadal Was czytam :) I że jeszcze się nie poddałam i nadal mam nadzieję, że w końcu dzień założenia aparatu nastąpi :) pozdrawiam Was serdecznie:)

PS. Recenzje zawsze spoko! :)

Zareklamuj się na Zadrutowanych!
573 622 odsłon w w 2018 roku Zobacz ofertę »